Węgiel kreślarski

Węgiel naturalny należy do najstarszych przyborów do rysowania. Tradycyjnie występują dwa rodzaje węgla - miękki uzyskuje się z cienkich gałęzi, a twardy ze zwęglonych wiórów drzewnych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz naturalny węgiel kreślarski w pałeczkach oraz węgiel w ołówku. W zależności od tego, jaka jest Twoja ulubiona technika pracy kreślarskiej, w Loveart kupisz dokładnie to, czego szukasz.

 

Uzyskaj głęboką czerń za pomocą węgla rysunkowego

Artystę, który najchętniej pracuje tradycyjnym węglem kreślarskim można od razu poznać po zabarwionych na czarno dłoniach. Dla jednych jest to zaleta - pozwala poczuć materiał, z którym się pracuje. Inni z kolei wolą, aby ich szkice były precyzyjne, a dłonie czyste. Z myślą o nich powstał węgiel skompresowany w ołówku, dostępny w trzech stopniach twardości. Oprawa drewniana węgla ułatwia tworzenie rysunków bez brudzenia podłoża. Niezależnie od rodzaju, węgiel kreślarski sprawdza się świetnie do wykonywania szkiców oraz rysunku artystycznego.

 

Dla profesjonalistów i amatorów sztuk plastycznych

Szukając komfortowego rozwiązania do pracy kreślarskiej, warto zaopatrzyć się w prasowany węgiel do rysowania. Dzięki wielofunkcyjności tego narzędzia możesz uzyskać precyzyjne oraz trudne do wymazania linie lub płynne, rozmazane kształty. Artyści chętnie wykorzystują tę technikę do tworzenia wielokformatowych portretów, czy martwej natury. Jeżeli szukasz odpowiedniego prezentu dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sztukami plastycznymi, sprawdź również pozostałe akcesoria do rysunku. Zestaw ołówków, kredek, czy bloków będzie dokładnie tym, czego potrzebuje.

 

Sortuj po
Wyświetl na stronie