Kredki pastelowe

Pastele stanowią środek do tworzenia obrazów na pograniczu rysunku i malarstwa. Technika ta rozwinęła się już około XV wieku, a do najsłynniejszych artystów tworzących pastelami należą Edgar Degas (w Europie) i Stanisław Wyspiański (w Polsce). Najlepszą powierzchnią pod pastele jest szorstkie tworzywo. Pastele nie ograniczają w żaden sposób artysty. Można za ich pomocą stworzyć zarówno portrety, jak i krajobrazy oraz przedstawienia martwej natury. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę pasteli suchych i olejnych, dzięki którym stworzysz oryginalne dzieła sztuki.

Dostępne rodzaje kredek pastelowych

Pastele składają się z pigmentu, kredy, gipsu i spajającego tworzywa, np. oleju lub gumy tragakantowej. Ten rodzaj akcesoriów malarskich można podzielić na:

Wybierając odpowiednie pastele do rysowania należy zwrócić uwagę na ich pigmentację. Pastele suche należą do najbardziej popularnych, ponieważ sprawdzają się przy większości projektów malarskich. Ich kolory są wysoce nasycone, a konsystencja miękka. Dzięki temu gładko rysują po zróżnicowanych podłożach. Z kolej pastele olejne połączone z terpentyną lub wysoką temperaturą sprawiają wrażenie farby olejnej.

Sortuj po
Wyświetl na stronie