Paski do quillingu

Quilling to wyjątkowo wdzięczna technika. Bazując na prostych materiałach i mało wymagających czynnościach, pozwala stworzyć prawdziwie efektowne wzory i dekoracje. Tym, którzy jeszcze niewiele o niej słyszeli, odrobinę podpowiedzieć może już sama nazwa. Z angielskiego quill to pusta, wydrążona słomka lub szpulka. A jeśli jednak wciąż quilling nie wywołuje u Was żadnych skojarzeń...

Najprościej mówiąc, technika ta polega na zwijaniu pasków papieru na przyrząd przypominający stalówkę pióra. Cienkie paski papieru wkłada się tutaj w szczelinę metalowej ,,słomki” zwanej nawijakiem i delikatnie nawija, niczym na szpulkę. Tak powstały zwój wystarczy lekko puścić, a w efekcie uzyskać można piękną sprężynę. Na koniec wystarczy skleić jej końcówkę.

To tak naprawdę niezbędne minimum, które wystarcza do rozpoczęcia przygody z quillingiem. Od tego momentu możesz już śmiało puścić wodze fantazji, kreatywnie kształtując spiralne elementy. Spróbuj delikatnie ścisnąć paski, formując je na kształt elipsy, układaj w kształt trójkąta, kwadratu i wszelkich innych figur, które podsunie Ci wyobraźnia. Zaangażuj w zabawę najmłodszych – szybko przekonają się, że zabawa ,,zwykłymi” paskami może stać się pasjonującym zajęciem, a jednocześnie zaczątkiem prawdziwej sztuki.

Sortuj po
Wyświetl na stronie