Ołówki do rysowania

Pośród profesjonalnych akcesoriów do rysunku zgromadziliśmy w naszym sklepie ołówki do szkicowania o różnej twardości. Obszerny wybór produktów marki Koh-I-Noor to gwarancja, że każdy artysta plastyk znajdzie w naszej ofercie dokładnie to, czego potrzebuje do swojej pracy. Ołówki automatyczne, graficzne i techniczne ułatwią tworzenie różnego rodzaju projektów, czy szkiców.

Jaki ołówek wybrać?

Dostępne w naszym sklepie ołówki różnią się twardością, wielkością i kształtem drewnianej oprawy. Niektóre modele posiadają zaokrąglone brzegi - dzięki temu są wygodniejsze w użytku, jednak po dłuższym czasie mogą “wyślizgiwać się” z rąk. Stabilny uchwyt i precyzyjność kresek gwarantują ołówki o sześciokątnym przekroju.

 

Twardość ołówka zależy od tego, w jakiej proporcji zmieszano w nim grafit z kaolinem. Miękkie ołówki posiadają w sobie więcej grafitu, z kolei te twarde - kaolinu. Aby dobrać odpowiedni ołówek, należy znać ich oznakowania.

  • B - ołówki oznakowane literą B należą do miękkich. Liczba poprzedzająca wyznacza stopień miękkości, gdzie 9 oznacza ołówek najbardziej miękki, a B najtwardszy z miękkich ołówków. Miękkie ołówki są stosowane do rysowania grubych linii.

  • HB, F - ołówki z tym oznakowaniem należą do grupy “średniej”, przez co są najbardziej uniwersalne, dobrze sprawdzają się również do pisania.

  • H - to ołówki twarde, klasyfikowane w skali od 10H do H, gdzie 10H oznacza najtwardszy ołówek. Zaletą twardych ołówków jest to, że znacznie wolniej się tępią i można nimi wykonać precyzyjne, cienkie linie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą na zestawy ołówków do szkicowania dla początkujących i zaawansowanych plastyków. Jeżeli szukasz dodatkowych akcesoriów, które nadadzą kolorów Twoim rysunkom, sprawdź również kredki Progresso. Komplet 48 kredek będzie też idealnym prezentem dla każdego aspirującego artysty!

Sortuj po