Farba luminescencyjna fosforowa do tkanin bawełny profil 25 ml

6,48 zł

Przedmiotem sprzedazy jest FARBA LUMINESCENCYJNA DO TKANIN : JEDWABIU,BAWEŁNY O POJEMNOŚCI 25ML FIRMY PROFIL.

Farba posiada niezwykła zaletę, po wcześniejszej ekspozycji na świetle, świeci w ciemności.

Po wysuszeniu widać jasno kremowy kolor, na ciemniejszych tkaninach farba jest prawiie niedostrzegalna. Podczas użytkowania farba naświetla się i oddaje światło o delikatnej zielonej barwie.

Farbę luminescencyjną można  mieszać z jakąkolwiek z farb Tekstykolor, otrzymując w ten sposób farbę w kolorze świecącą w ciemnościach.

Farby do malowania na materiałach bawełnianych posiadają kremową konsystencję co znacznie ułatwia rozprowadzanie na tkaninie.

Farby z serii TEKSTYKOLOR , są farbami wodnymi i  nie posiadają żadnych substancji szkodliwych dlatego mogą być użytkowane przez najmłodszych artystów.

 

Użytkowanie.

Położyć materiał na płaskiej powierzchni. Cienką warstwą pomalować wzór i pozostawić do wyschnięcia na3-5 min ( w zalezności od grubości nałożonej warstwy, temperatury otoczenia itp.).

Właściwy kolor uzyskuje się po całkowitym wysuszeniu farby. 

Stworzony wzór można utrwalić żelazkiem przez szmatkę, papier do pieczenia lub po lewej stronie materiału w temp. 150 C ok. 3 min( program żelazka: bawełna).

Utrwalony rysunek jest miękki i w dalszym użytkowaniu można prasować po wzorze.

Każdy nowy materiał posiada fabryczną aprelurę, którą należy usunąć poprzez dekatyzację lub przetarcie mokrą gąbką. Zabieg nie jest konieczny ale w niektórych przypadkach bywa pomocny.