Barwnik do jeansu tkanin Argus Blue Jeans 18g bez gotowania

2,44 zł

Przedmiotem sprzedaży jest barwnik ARGUS BLUE JEANS 18g.

Barwnik do farbowania jeansu, podnosi wyrazistość koloru. Jedna saszetka zabarwi parę spodni lub kurtkę jeansową.

SPOSÓB FARBOWANIA:

Przygotowanie: wyprany materiał zanurzyć na ok. 15 min. w ciepłej wodzie z dodatkiem garści soli kuchennej. Zawartość torebki rozpuścić w 1 litrze gorącej wody, dodając 2 garści soli.

Farbowanie ręczne: do przygotowanego roztworu włożyć materiał (w razie potrzeby uzupełnić wodą) do całkowitego jego przykrycia i podgrzewać do osiągnięcia temperatury ok. 40-60°C (mocno gorący roztwór) często mieszając. Można doprowadzić do wrzenia. Im wyższa temperatura tym większ trwałość farbowanego materiału na spieranie i większa intensywność koloru. Zwracamy uwagę, aby podczas farbowania tkanina była cały czas przykryta płynem. Po zafarbowaniu materiał pozostawić w roztworze aż do wystygnięcia. Płukać w zimnej wodzie do momentu uzyskania czystej wody. Suszyć bez wyrzymania - nie na słońcu.

Farbowanie w pralce: Ustawić program prania 40 - 60°C bez prania wstępnego. Można ustawić pralkę na 90°C, wtedy barwienie będzie trwalsze. Rozpuszczony barwnik wlać bezpośrednio do bębna. Umieścić materiał w pralce i rozpocząć pranie. NIE ODWIROWYWAĆ! Barwnik nie nieszczy pralki. Nie suszyć na słońcu. Zanieczyszczenia po farbowaniu zmywać mydłem.